zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

REkrabička oznámila propojení s Otoč kelímkem

15.01.2021
REkrabička oznámila propojení s Otoč kelímkem

Služba REkrabička, kterou v České republice využívá už více než 130 partnerů, hlásí spojení s česko-slovenským systémem vratných kelímků Otoč kelímek (350 míst v ČR). Nejedná se ale o jediné rozšíření. REkrabička se totiž kromě České republiky zabydlela i v Anglii a Německu a chystá také nové produkty.

K oficiálnímu propojení REkrabičky a Otoč kelímku došlo ke konci roku 2020 s následným informováním jeho partnerů o této změně. Projekt čeká v příštích měsících oživení a také rebranding do podoby REkelímku.

Další novinkou, na kterou se mohou podniky i jejich návštěvníci těšit je menší krabička určená na polévky, saláty a dezerty, která je aktuálně již v přípravě.

,,Na sociálních sítích se nám také množí dotazy ohledně možnosti zakoupení REkrabičky pro osobní použití. Je tedy možné, že v budoucnu spustíme i e-shop. Dále také zvažujeme výrobu obalu na hamburgery, sushi a pizzu, ale zatím se jedná spíše o vize budoucnosti, takže uvidíme, kdy dojde k jejich realizaci.", říká Ondřej Širočka, zakladatel REKrabičky.

TIP: Restaurace, kavárny a další provozovny, zapojené do systému vratných krabiček i kelímků najde v mapě projektu www.KAMsNIM.cz

Kromě výše uvedených rozšíření je novinkou i to, že REkrabičku využívají podniky také v zahraničí, a to konkrétně v Německu a Velké Británii.

,,Vzhledem k tomu, že je náš produkt celosvětově unikátní, je o něj zájem i mimo Českou republiku. Aktivně vyhledáváme podobné projekty a spolupracujeme s nimi na rozvoji trhu s vratnými obaly na jídlo a nápoje. To zahrnuje také to, že jim dodáváme naše REkrabičky s jejich vlastní značkou.

Přímo pod brandem REkrabičky pak chystáme expanzi na polský a slovenský trh. Naším cílem je také v Česku rozšířit REkrabičku do alespoň 3 000 podniků tak, aby ji čeští strávníci používali na 80 % svých balených jídel.", doplňuje Širočka.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí