zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

E.ON spustil dvě veřejné dobíječky pro elektromobily na břehu Lipna

29.01.2021
Ekologická auta
E.ON spustil dvě veřejné dobíječky pro elektromobily na břehu Lipna

Společnost E.ON v závěru minulého týdne spustila další dvě veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily. Jedná se o lokality v turisticky atraktivní destinaci Lipenska. Obě stanice jsou AC s pozvolným dobíjením. První z nich najdou elektromobilisté ve Frymburku na náměstí před budovou úřadu městyse (48.74511466N, 14.084177E). Druhá se nachází v obci Hůrka (48.74511466N, 14.084177E) mezi Horní Planou a Černou v Pošumaví poblíž vlakové stanice. Dvě AC stanice tak doplňují v této oblasti wallbox v Lipně nad Vltavou a partnerskou dobíječku v síti E.ON Drive v Amenity Resort také v Lipně nad Vltavou.

Na stanicích mohou registrovaní řidiči elektromobilů zaplatit kartou E.ON Drive a ti neregistrovaní mohou využít online platební bránu. Dobíjet mohou nonstop 24 hodin denně.

Na jihu Čech tak má E.ON aktuálně 20 spuštěných veřejných dobíjecích stanic. Z nich jsou tři rychlé (2x České Budějovice, Písek), deset AC stanic (4x Český Krumlov, 2x České Budějovice, Frymburk, Lipno nad Vltavou, Hůrka, Slavonice) a sedm partnerských stanic (3x Soběslav, 2x Malé Nepodřice, Kardašova Řečice, Lipno nad Vltavou). Službu tzv. Partnerské dobíječky E.ON zavedl v letošním roce na tuzemský trh a díky ní dokáže soukromou dobíjecí stanici jejímu majiteli otevřít pro veřejnost a spravovat ji.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí