zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

EIA: Lanovka do kampusu musí do zjišťovacího řízení

01.02.2021
Doprava
EIA
Urbánní ekologie
EIA: Lanovka do kampusu musí do zjišťovacího řízení

Stavba plánované lanové dráhy z brněnských Pisárek k univerzitnímu kampusu musí do zjišťovacího řízení, které určí, zda je u záměru nutné posoudit vliv na životní prostředí. Vyplývá to z dokumentu na Informačním portálu EIA. Příprava lanovky je nyní ve fázi projekčních prací, stavba by mohla začít v polovině roku 2022, řekla ČTK mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková.

"Projektová dokumentace má být kompletní do poloviny dubna, poté ji dostanou k vyjádření dotčené orgány státní správy a ostatní subjekty. Zhruba na začátku letních prázdnin je v plánu podat žádost na příslušný stavební úřad," uvedla Tomaštíková.

Výsledkem projektu bude žádost o vydání společného povolení, sloučí se tedy řízení územní a stavební. "V závislosti na délce přípravy předpokládáme zahájení tendru na dodavatele stavebních prací na konci letošního roku," dodala Tomaštíková.

Délka dráhy má být zhruba 1,7 kilometru. Odhadované náklady činí 500 milionů. Výchozím bodem je nástupní stanice Pisárky-Lipová, lanovka má dál vést k mezistanici Riviéra a poté ke kampusu. Přepravní kapacita je 1000 lidí za hodinu v první etapě a 2000 ve druhé etapě. Důvodem výstavby je především ulehčení vytížené trolejbusové lince, zlepšení kvality současné dopravní obslužnosti a přímé spojení mezi kampusem a areálem výstaviště. Dopravnímu spojení do kampusu uleví také dokončení výstavby tramvajové trati na konci roku 2022.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí