zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Aktuální téma: Odpovědné veřejné zadávání

04.02.2021
Firemní ekologie
Urbánní ekologie
Aktuální téma: Odpovědné veřejné zadávání

V reakci na dílčí novelu zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů, kterou se s účinností od 1. ledna 2021 de facto zavádí povinnost sociálně a environmentálně odpovědného veřejného zadávání jsme pro Vás připravili publikaci Odpovědné veřejné zadávání v kostce - Příručka odpovědného veřejného zadávání k novele ZZVZ od 1. 1. 2021 - ke stažení zde.

S ohledem na situaci, kdy mezi přijetím no vely ZZVZ a jeho účinností je pouhý měsíc, nabízí tato publikace výtah z dosavadních metodik, a po diskusi se zadavateli, kteří dlouhodobě odpovědné zadávání realizují, nabízí zestručněný pohled na to, jak lze odpovědné veřejné zadá vání v souladu se ZZVZ implementovat. Tato publikace tak není vyčerpávajícím metodickým návodem, ani v žádném případě nenahrazuje výklad gestora ZZVZ, tj. Ministerstva pro místní rozvoj, nicméně nabízí stručný přehled, jak lze nově zavedené zásady aplikovat.

Publikace obsahuje kontrolní list aspektů odpovědného veřejného zadávání, který Vám bude praktickým pomocníkem při přípravě jakékoli veřejné zakázky. Tento kontrolní list pro Vaše praktické využití ve formátu pdf je ke stažení zde.

Při uplatňování odpovědného veřejného můžete hledat příležitosti také z pohledu předmětů plnění - přehled ke stažení zde.

Články

Níže najdete články, které se věnují odpovědnému zadávání veřejných zakázek a byly publikovány v odborných časopisech, a publikace, které byly vydány během projektu jako metodické materiály.

Zdroj: www2.sovz.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí