zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

E.ON spustil dobíjecí stanici pro elektromobily ve Volarech

14.02.2021
Ekologická auta
E.ON spustil dobíjecí stanici pro elektromobily ve Volarech

Uživatelé elektromobilů mohou na jihu Čech využít další dvě nové dobíjecí stanice v síti E.ON Drive.

První z nich spustila společnost E.ON ve Volarech přímo na náměstí před městskou knihovnou (48.91096328N, 13.89239687E). Jedná se o AC stanici s pozvolným dobíjením, kde mohou dobíjet naráz dva automobily. Stanice je otevřená 24 hodin denně a sedm dní v týdnu. Platit se na ní dá kartou E.ON Drive nebo jakoukoliv jinou platební kartou přes platební bránu.

Druhá stanice, která přibyla do sítě E.ON Drive, je partnerská dobíječka Pražírna Drahonice v Drahonicích (49.2009099N, 14.074593E) na cestě z Českých Budějovic do Strakonic. Jedná se o AC dobíječku pro jeden automobil. Stejně jako na jakékoliv jiné stanici v síti E.ON na ní mohou platit řidiči kartou E.ON Drive i běžnou platební kartou a k dispozici je také nonstop.

Na jihu Čech tak řidiči elektrických vozů mohou využít už 22 veřejných dobíjecích stanic v síti E.ON Drive. Další stanice jsou ve výstavbě. V první polovině tohoto roku by mohly začít fungovat například v Soběslavi nebo v Hluboké nad Vltavou. V plánu jsou i stanice v Kvildě, ve Strakonicích nebo v Kaplici.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí