zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Čtvrtstoletí Ceny Josefa Vavrouška odstartuje debata s laureáty

18.02.2021
Obecné
Čtvrtstoletí Ceny Josefa Vavrouška odstartuje debata s laureáty

Nominace na jubilejní 25. ročník Environmentální Ceny Josefa Vavrouška začínají v pondělí 15. února. Novinkou půlkulatin ceny je nové speciální ocenění za komunikaci. Nominovat osobnosti bude možné dva měsíce na www.cenajosefavavrouska.cz

,,V loňském roce jsme poprvé udělili cenu Ekozásek dvojici Youtuberek sestrám Víravovým. Ty nás inspirovaly k letošní nové ceně za komunikaci, ať už za videa či podcasty. Chceme tak upozornit na hlas nové generace a podpořit její kreativní tvorbu, která inspiruje v péči o životní prostředí nejen své vrstevníky. Náš cíl je ještě více posilovat schopnosti mladé generace prosazovat odvážné vize pro otevřenější společnost a kvalitní životní prostředí. Na jejich vzdělávání i finanční podporu se proto zaměřujeme v novém nadačním programu re-Generátor," vyjmenovává ředitel pořadatelské Nadace Partnerství Petr Kazda.

A právě o tom, jak nadchnout mladou generaci pro životní prostředí, budou mluvit loňští laureáti a laureátky v úvodní online debatě na Youtube a Facebooku. Vystoupí mladé ekologické Youtuberky Eliška a Anna Víravovy, dlouholetá starostka brněnského Nového Lískovce Jana Drápalová a Vavrouškův současník a předseda Společnosti pro trvale udržitelný život Jiří Dlouhý. Ty doplní Marek Šálek z magazínu Reportér a Marek Švehla z týdeníku Respekt. Speciálním hostem bude Čestmír Klos, otec klimatické aktivistky Kristiny Klosové, která vloni získala cenu in memoriam.

Cenu uděluje Nadace Partnerství osobnostem nebo skupinám z České republiky i zahraničí ve třech kategoriích: za dlouhodobý přínos, za výjimečný počin a podruhé také v kategorii pro mladé do 33 let za Ekozásek roku.

S prestižní cenou se pojí finanční odměna i unikátní skleněná plastika od akademického malíře Vladimira Kleina. Vítězové si obojí převezmou 2. června v Senátu v předvečer Světového dne životního prostředí.
Mezi držitele prestižního ocenění patří přes čtyřicet osobností z Česka i zahraniční, mezi nimi také filozof Erazim Kohák, několik ex-ministrů životního prostředí, řada vědců, podnikatelů, ale i zemědělců, politiků nebo pedagogů. O vítězích rozhoduje 14členná odborná porota.

Nominujte na www.cenajosefavavrouska.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí