zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidé si mohou na víkend virtuálně půjčit zvíře ze zlínské zoo

19.02.2021
Příroda
Šlendryján
Lidé si mohou na víkend virtuálně půjčit zvíře ze zlínské zoo

Zlínská zoologická zahrada připravila projekt, ve kterém ji lidé mohou během jejího nuceného zavření v epidemii koronaviru podpořit. Jmenuje se Mám zvíře na víkend a virtuálně umožní vzít si oblíbené zvíře domů, sdělila dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí zoo Romana Bujáčková. Zatím si mohou lidé na víkend "půjčit" slona, lva, lenochoda či ptáka kiviho, další zvířata přibudou.

"Asi téměř všichni jsme někdy zatoužili mít doma zvíře, které jsme obdivovali právě v zoologické zahradě. A nás napadlo, že bychom tento sen mohli tak trochu splnit a virtuálně půjčit lidem jejich zvířecího oblíbence domů na víkend," uvedla Bujáčková. Půjčovné bude od 100 do 600 korun, souvisí s náklady na péči o dané zvíře. Za pondělní odpoledne si lidé již objednali 80 "pobytů" zvířat.

Pro každé "zapůjčené" zvíře pracovníci zoo připravili poukaz, který je možné koupit na e-shopu zahrady. "Jeho součástí je fotografie a jednoduchý ´návod na použití´, který zábavnou formou popisuje denní nároky zvířete. Speciální bonus představuje vtipná karikatura zvířete z pera našeho grafika Oldy Pinka. Bude zároveň i hezkým dárkem. Všem majitelům poukazu nabídneme po otevření zoo možnost vyzvednout si samolepku s touto karikaturou v pokladně hlavního vstupu," uvedla mluvčí. Zahrada také plánuje prostřednictvím krátkých videí ukazovat, jaká je skutečná denní péče o vybrané zvíře.

Virtuální zápůjčka zvířete je jednou z možností podpory zahrady, která je kvůli epidemii covidu-19 zavřená. "Neutuchající vlna podpory, kterou nám návštěvníci prokázali a stále prokazují během všech uzavření, je opravdu mimořádná. Nákupy v e-shopu a sponzorské přihlášky překonávají dosavadní rekordy, lidé také posílají peníze na sbírku pro Zoo Zlín. Všem velmi děkujeme, je to pro nás opravdu velké povzbuzení, které teď moc potřebujeme," uvedla Bujáčková.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí