zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hospodárnější užívání vod v průmyslu a energetice ČR

09.03.2021
Voda
Firemní ekologie
Hospodárnější užívání vod v průmyslu a energetice ČR

V rámci výzkumného projektu na téma ,,Hospodárnější užívání vod v průmyslu a energetice ČR" byla připravena certifikovaná Metodika hodnocení využívání vody na úrovni podniků (tzv. ,,vodní audit") a Katalog technologií souvisejících s úsporami vody.

Projekt z Programu veřejných zakázek v aplikovaném výzkumu a inovacích pro potřeby státní správy BETA 2 Technologické agentury ČR je zaměřen na analýzu průmyslových činností z hlediska spotřeby vody včetně návrhu konkrétních opatření na úspory vody v průmyslu a energetice.

Jedním z výstupů projektu je Metodika hodnocení využívání vody na úrovni podniků, která napomůže podnikům analyzovat způsoby využití vody a možnosti úspory tohoto přírodního zdroje, jako je recirkulace v procesu výroby a dalších opatření v rámci vodního hospodářství podniku. Zpracování Hodnocení využívání vody na úrovni podniků (vodní audit) bude podpořeno v rámci 2. výzvy programu Poradenství Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Pro zpracování vodního auditu, ale i k dalšímu širokému využití, je připraven tzv. Katalog technologií, které ovlivňují spotřebu vody a činností, ve kterých se odráží suché počasí s klíčovými ukazateli charakterizace spotřeby vody a kvalitativními ukazateli pro vzájemné porovnání. Vyhledávání potřebné technologie je zajištěno online formulářem http://recyklace-voda.vscht.cz/.

Podpora a poradenství v udržitelném využívání vody je jedním ze zásadních podpůrných kroků pro adaptaci průmyslu na změny klimatu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí