zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ČBA: Deset bank se zavázalo k udržitelnému rozvoji

15.03.2021
Obecné
ČBA: Deset bank se zavázalo k udržitelnému rozvoji

Deset tuzemských bank, včetně těch největších, podepsalo Memorandum České bankovní asociace pro udržitelné finance. V něm se banky přihlásily k vytváření udržitelného podnikatelského prostředí. Součástí je závazek bank spolupracovat s veřejnou správou v rámci řešení specifické situace ČR při spolufinancování projektů realizovaných za pomoci EU fondů. V tiskové zprávě o tom dnes informovala asociace.

Jako příklad, čeho se iniciativa týká, ČBA uvedla digitalizaci činností a přechod na bezpapírové procesy, snižování uhlíkové stopy v provozech nebo tvorbu úvěrových a investičních portfolií, které zohledňují udržitelnost a ochranu životního prostředí.

Zároveň členské banky asociace založily Komisi pro udržitelné finance, která se bude zabývat tím, jak mohou banky konkrétně přispívat k vytvoření udržitelných podmínek.

ČBA upozornila, že aktuální krok bank souvisí se snahou EU plnit závazky v životním prostředí a v sociálních podmínkách. "Jednou z výdajových priorit pro rozpočet EU pro toto období, jehož celkový objem dosáhne 1,8 bilionu eur, je ochrana životního prostředí a klimatu a udržitelný rozvoj," uvedla asociace.

K memorandu se připojily Air Bank, Česká spořitelna, Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB), Československá obchodní banka (ČSOB), Hello bank!, ING Bank, Komerční banka, MONETA Money Bank, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí