zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vyjádřete se k navrhovanému omezení olova při venkovní střelbě, lovu a rybolovu

01.04.2021
Les
Zdraví
Vyjádřete se k navrhovanému omezení olova při venkovní střelbě, lovu a rybolovu

Evropská agentura pro chemické látky vyzývá zúčastněné strany, aby jí do 24. září 2021 zaslaly vědecké a technické informace o používání olova ve střelivu určeném pro lov a sportovní střelbu a při rybolovu (zveřejněno ECHA 24. 3. 2021).

Šestiměsíční konzultace byla zahájena 24. března 2021 a bude ukončena 24. září 2021. Vědecké výbory agentury ECHA, konkrétně Výbor pro posuzování rizik a Výbor pro socioekonomickou analýzu, by uvítaly předložení prvních připomínek do 5. května 2021, aby je mohly využít při prvních diskusích o návrhu v červnu 2021.

On-line informační schůzka o navrhovaném omezení se bude konat 15. dubna od 11:00 do 13:00 helsinského času. Během této schůzky odborníci agentury ECHA vysvětlí konkrétní otázky, které jsou předmětem konzultace, a objasní, jak předložit připomínky. Schůzka se bude konat v angličtině a může se jí zúčastnit kdokoli, kdo má v úmyslu zúčastnit se konzultace.

Agentura ECHA předložila návrh omezení používání olova ve střelivu určeném pro venkovní střelbu a v rybářském náčiní 15. ledna a zveřejnila jej 3. února 2021.

Další informace:

Konzultace

On-line informační schůzka

Návrh omezení

Směrem k udržitelné venkovní střelbě a rybolovu - agentura ECHA navrhuje omezení používání olova, zpráva 3. února 2021

Nejžhavější témata: Olovo v brocích, kulkách a rybářských závažích

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí