zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ústecký kraj: Kraj se zařadil mezi evropská vodíková údolí

07.04.2021
Technologie
Energie
Ústecký kraj: Kraj se zařadil mezi evropská vodíková údolí

Ústecký kraj se jako první region v České republice zapojil do evropského partnerství ,,Hydrogen Valleys" čili ,,vodíková údolí", které podporuje rozvoj inovačních vodíkových ekosystémů. Ústecký kraj byl do partnerství vodíkových údolí oficiálně zařazen 24. února 2021, a to na základě žádosti hejtmana Jana Schillera. Tím se stal prvním regionem České republiky, který do této platformy vstoupil.

,,Účast v partnerství Hydrogen Valleys může Ústeckému kraji hodně pomoci například při realizaci a financování projektů spjatých s vodíkovou tematikou, kterých je mimochodem v současnosti v regionu evidováno kolem tří desítek," sdělil hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

Ústecký kraj ve vztahu k rozvoji potenciálu vodíkové ekonomiky na svém území dlouhodobě aktivně jedná. V kraji byla již před více než dvěma lety založena tzv. Vodíková platforma Ústeckého kraje, kterou v současné době tvoří 23 subjektů z řad podniků, výzkumných organizací i měst. Jejím cílem je příprava a realizace aktivit podporujících komplexní využití vodíku.

Zapojením se do partnerství vodíkových údolí Ústecký kraj deklaruje svůj zájem spolupracovat na budování klimaticky neutrální Evropy. Připravuje se tak na významný proces přeměny spjatý s postupným útlumem těžby a energetického využívání hnědého uhlí.

Zdroj: NSZM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí