zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Po 9 měsících začala větrná elektrárna Rosatomu dodávat elektřinu na velkoobchodní trh

08.04.2021
Větrná energie
Po 9 měsících začala větrná elektrárna Rosatomu dodávat elektřinu  na velkoobchodní trh

Počínaje 1. dubnem 2021 začala Karmalinovská větrná elektrárna dodávat elektřinu na ruský velkoobchodní trh s energií a výkonem. Výstavbu elektrárny začala společnost NovaWind (dceřiná společnost ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) v červenci 2020.

Karmalinovská větrná elektrárna se nachází v Stavropolském kraji na jihu Ruské federace, má instalovaný výkon 60 MW a tvoří ji 24 turbín. Cílem Rosatomu není jen samotná výstavba větrných elektráren, ale také zvyšování podílu domácího průmyslu a přenos technologií do ruských továren. Lokalizace během výstavby této elektrárny dosáhla 68 %.

,,V roce 2020 vstoupila do plného provozu naše sériová výroba zařízení pro větrné turbíny, kterou jsme vybudovali ve Volgodonsku. Karmalinovská elektrárna už používá řadu zařízení, které byly kompletně vyrobeny v Rusku. Během její výstavby jsme tak dokázali zvýšit nezbytnou míru lokalizace. Díky odladění dodavatelského řetězce a vlastní výrobě věřím, že jsme připraveni dosáhnout dalších cílů v rozvoji větrné energetiky a dále zvyšovat lokalizaci i export zařízení a služeb," uvedl generální ředitel společnosti NovaWind Alexandr Korčagin.

Rosatom má v současnosti rozestavěné další tři větrné elektrárny v Stavropolském kraji a v Rostovské oblasti. Do roku 2024 by měl uvést do provozu větrné turbíny o celkovém výkonu 1,2 GW.

Zdroj: Essential Communication, s.r.o.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí