zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Strategie EEA - Eionet na období 2021 - 2030

22.04.2021
Technologie
Strategie EEA - Eionet na období 2021 - 2030

Evropská agentura pro životní prostředí (EEA) a Evropská informační a pozorovací síť Eionet zpracovaly společnou Strategii na období 2021--2030, která ukazuje, jakým směrem se jejich vzájemná spolupráce bude nadále ubírat. Představuje nový způsob získávání poznatků (agilnější, citlivější, aktivnější, realizovatelnější), který odpovídá výzvám, jimž budeme v nadcházejícím desetiletí čelit.

Cílem strategie je poskytnout data a poznatky potřebné k řešení těchto výzev. EEA a Eionet společně vytvoří hlavní síť pro získávání poznatků v oblasti životního prostředí a klimatu a přispějí tak k naplnění vize EEA, kterou je ,,umožnit udržitelnou Evropu prostřednictvím věrohodných a využitelných poznatků pro informované rozhodování o prioritách a řešeních v oblasti životního prostředí a klimatu v souladu s politickými ambicemi Evropy".

Získané znalosti a poznatky budou uplatnitelné v pěti vybraných oblastech, kterými jsou biologická rozmanitost a ekosystémy; přizpůsobování se změně klimatu a její zmírňování; lidské zdraví a životní prostředí; oběhové hospodářství a využívání zdrojů a trendy, výhledy a reakce v oblasti udržitelnosti. Těchto pět vzájemně propojených pracovních oblastí se bude zabývat evropskými výrobními sektory, stejně jako i systémy spotřeby a výroby.

Více informací o nové strategii je zde. Strategie EEA a Eionet na období 2021 - 2030je dostupná zde.

Zdroj: CENIA

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí