zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

80 milionový příspěvek na krmivo dneškem zamíří do zoo

20.04.2021
Příroda
80 milionový příspěvek na krmivo dneškem zamíří do zoo

Dnešním dnem začíná Ministerstvo životního prostředí vydávat rozhodnutí o poskytnutí finanční podpory zoologickým zahradám. V návaznosti na letošní mimořádnou situaci, kdy zoo musely v důsledku protipandemických opatření zavřít na tíživě dlouhou dobu, dosáhla podpora za strany státu rekordních 80 milionů korun na základě dohody mezi MŽP, MF a zástupců zoologických zahrad. Díky ní získají zoo prostředky nezbytné na péči o chované druhy až do konce letošního roku.

Ministr životního prostředí Richard Brabec k tomu dodává: "Jsem velmi rád, že jsme potřebné finance mohli poskytnout a že je můj úřad schopný dotace velmi rychle zadministrovat i proplatit, a uspokojit tak veškeré potřeby našich zoologických zahrad. Žádosti od všech 28 licencovaných zoologických zahrad v celkové výši přes 76 milionů korun jsme přijímali do konce března, během minulého týdne žádosti posoudila Komise MŽP a od dnešního dne začínáme vydávat rozhodnutí o poskytnutí dotace. Přidělené finanční prostředky tak většina zoologických zahrad obdrží ještě do konce dubna."

Celkově bude mezi zoologické zahrady rozděleno 76 108 357 korun, tedy bezmála 100 % z požadované podpory. Většina podpory půjde na nákup krmiva pro chované ohrožené druhy živočichů, zbylé prostředky zoo využijí na realizaci projektů na ochranu biodiverzity, vedení plemenných knih či podporu členství v mezinárodních asociacích.

Kromě příspěvku MŽP mohou zoologické čerpat na svůj provoz i další státní kompenzační podporu prostřednictvím programů COVID 2021, podpory na zaměstnance, COVID gastro a dalších.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí