zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Stellantis na trh uvedla svou první plně elektrickou velkou dodávku

28.04.2021
Ekologická auta
Stellantis na trh uvedla svou první plně elektrickou velkou dodávku

Automobilová skupina Stellantis na trh uvedla svou první plně elektrickou velkou dodávku Fiat e-Ducato. Koncern se snaží rozšířit nabídku elektrických a hybridních vozů, napsala agentura Reuters. Elektrická dodávka e-Ducato na jedno nabití ujede zhruba 370 kilometrů. Skupina chce letos představit další obdobné vozy značek Peugeot, Opel a Citroën.

Skupina Stellantis má v plánu do roku 2025 nabídnout elektrické verze téměř všech modelů prodávaných v Evropě. Automobilový průmysl čelí tlakům regulačních úřadů, které v Evropě a Číně tlačí na přechod k bezemisním vozům.

Auta e-Ducato se budou vyrábět v závodě v Atesse ve střední Itálii, elektrický pohon se do nich bude montovat v továrně Mirafiori v Turíně na severozápadě země.

Skupina Stellantis vznikla spojením italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a francouzského konkurenta PSA. Fúze přivedla dohromady značky francouzské skupiny Peugeot, Citroën, Opel a DS se značkami Fiat, Chrysler, Jeep, Dodge, Maserati, Alfa Romeo či Ram.

Stellantis je největším evropským výrobcem lehkých užitkových vozů. Plně elektrické dodávky střední velikosti už nabízí. Na konci letošního roku se mají v Evropě objevit její první středně velké dodávky na vodíkový pohon.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí