zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rosatom spouští celosvětovou iniciativu Atoms for Humanity

30.04.2021
Atomová energie
Rosatom spouští celosvětovou iniciativu Atoms for Humanity

Záruka budoucího rozvoje lidstva stojí na zelených zdrojích energie, mezi které patří kromě solárních a větrných elektráren i jaderná energetika. Moderní jaderné technologie však lidstvu dávají mnohem více než jen ekologicky čistou energii.

Mírové využití jádra je univerzálním nástrojem pro řešení nejpalčivějších problémů současnosti i budoucnosti. Dosažení cílů udržitelného rozvoje OSN není bez jaderných technologií možné. Bohužel pro mnohé je mírové jádro jen jedním z mnoha zdrojů energie a jeho další přínosy bývají opomíjeny.

Aby bylo vnímání jádra veřejností komplexnější, spouští Rosatom iniciativu Atoms for Humanity. Jde o unikátní sbírku příběhů, ve kterých lidé z celého světa vyprávějí o tom, jak jim jaderné technologie zlepšily život a jak jim pomohly splnit si své sny.

30. dubna 2021 proběhne událost s názvem Proč jsou pro lidstvo jaderné technologie nezbytné, která celý projekt zahájí. Vystoupí během ní Kirsty Goganová, světově známá odbornice s 15letými zkušenostmi s poradenstvím v oblasti ochrany klimatu a energetiky, a dále představitelé Rosatomu, Světové jaderné asociace (WNA), ekologové a lidé vyprávějící své příběhy v rámci Atoms for Humanity.

Řečníci představí své postoje k jaderným technologiím z pohledu sociálního, hospodářského i ekologického. Účastníci si rovněž poslechnou nejnázornější příběhy o tom, jak mírové jádro mění lidské životy.

Projekt Atoms for Humanity bude zahájen 30. dubna 2021 ve 14:00 českého času (15:00 moskevského) na webu atomsforhumanity.ru

Zdroj: Essential Communication, s.r.o.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí