zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kopřivnice a Frenštát nabízejí lidem zdarma možnost likvidace autovraků

14.05.2021
Doprava
Odpady
Kopřivnice a Frenštát nabízejí lidem zdarma možnost likvidace autovraků

Města Kopřivnice a Frenštát pod Radhoštěm na Novojičínsku nabízejí obyvatelům zdarma možnost ekologické likvidace vraků automobilů. Za kompletní vůz mohou majitelé navíc dostat až 1000 korun. Akce se uskuteční v sobotu od 08:00 do 12:00 na autovrakovišti v Ženklavě a týká se osobních aut a nákladních vozů do hmotnosti 3,5 tuny. ČTK to sdělily mluvčí radnic Kopřivnice Lucie Macháčková a Frenštátu pod Radhoštěm Iva Vašendová.

V Kopřivnici se bezplatná likvidace autovraků koná zpravidla dvakrát ročně a je určena pro majitele vozidel, kteří se chtějí zbavit nepojízdných vozů či nevyužívaných aut s propadlou technickou kontrolou. "Ušetřit tak mohou za odtah a stání na vyhrazeném parkovišti, které hrozí ze strany města po předchozí výzvě k odstranění autovraku," uvedla Macháčková.

TIP: Téměř 400 míst po celé ČR kde se lze legálně zbavit autovraku (a někde vám jěště zaplatí...) najdete v mapě projektu www.KAMsNIM.cz

Lenka Šoltysová z kopřivnického odboru životního prostředí uvedla, že zájemci mohou nahlásit svůj nepojízdný vůz až do soboty na telefonním čísle 602 550 002. "Nepojízdná vozidla budou na autovrakoviště odtažena, ale musejí být zabezpečena na zpevněné ploše s koly, aby s nimi bylo možné manipulovat. U samotné likvidace je pak nutná přítomnost majitele s občanským průkazem, případně plná moc, doklady od auta a číslo účtu, neboť za každé kompletní vozidlo mohou majitelé získat odměnu až 1000 korun," uvedla Šoltysová.

Vedoucí frenštátského odboru životního prostředí Jaroslav Jiřík uvedl, že u nekompletního autovraku bude případně částka za výkup stanovena po dohodě s likvidační firmou. Po převzetí vozu dostane majitel Potvrzení o převzetí autovraku na ekologickou likvidaci.

"Zájemci o likvidaci autovraku mohou také využít nabídku odtahu nepojízdného vozidla. Tento požadavek je však třeba nahlásit do pátku 14. května a dohodnout přímo s likvidační firmou," doplnil vedoucí odboru.

Zdroj: ČTK

Už vím, kam s ním!
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí