zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Šance pro nadšence biotechnologií. V Lifbee Academy získají byznys vzdělání i finanční podporu na prvé prototypy

14.05.2021
Technologie
Šance pro nadšence biotechnologií. V Lifbee Academy získají byznys vzdělání i finanční podporu na prvé prototypy

Akademie pro environmentální a medicínské inovace otevírá druhý ročník. Nadšence biotechnologií povedou špičkoví mentoři. Je to příležitost pro české a slovenské vědce informatiky, designéři i marketéři. Přihlášení ke studiu je možné do 19. května. Nejlepší řešení si rozdělí finanční odměnu 307 000 českých korun.

Lifbee Academy je akademie propojující biotechnologie a byznys a jejím cílem je podpořit inovační potenciál mladých lidí a pomoci lépe zvládat krize, jakou je i současná pandemie. Letos otevřela přihlašování pro Čechy a Slováky ve dvou oblastech - Enviro Lab se bude věnovat ekologickým problémům a MedTech Lab je zaměřen na inovace v oblasti medicíny. Probíhá online formou v podvečerních hodinách a součástí programu jsou i volitelné prezenční networking akce.

Přestože jde o vzdělávací program, vize autorů je mnohem větší. Chtějí v CEE regionu vybudovat ekosystém pro vznikající vědecké řešení. I proto se spojili s globálně úspěšnou společností Dedoles a ta ocení nejlepší řešení a týmy, které chtějí tato řešení dále rozvíjet finanční cenou 128 000 českých korun v každé kategorii. To jim pomůže pokračovat v prototypování jejich konceptů a v dalším vývoji. Kromě toho v kategorii environmentální výzvy bude mít možnost během finálního vyhodnocení hlasovat i laická veřejnost a podpořit vybraný tým sumou až 51 000 českých korun. Dohromady Dedoles rozdělí 307 000 českých korun.

Stále více firem si uvědomuje svou odpovědnost aktivně vytvářet lepší svět. Lifbee Academy těchto partnerů spojuje, aby společně definovali klíčové oblasti, na které se potřebujeme dnes zaměřit. Projekt aktivně podporuje několik společností. Například v rámci Enviro Labu budou spolupracovat organizace odpovědnosti výrobců ENVI-PAK a Dedoles. V rámci MedTech Labu se ve spolupráci setká zase společnost zaměřená na klinické studie Sanaclis se společností Dedoles.

Akademie probíhá jednou za rok a přihlásit se do ní mohou mladí vědci, marketéři, produktoví a projektoví manažeři, designéři i informatici. První část programu absolvují jako jednotlivci, v druhé vytvoří týmy, se kterými budou pracovat na finálním konceptu. Kapacita ročníku je okolo 30 účastníků a přihlášku můžete podat do 19. května 2021 na https://www.lifbee.com/


Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí