zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mattel začíná recyklovat hračky, stačí mu poslat ty staré a nepoužívané

18.05.2021
Recyklace
Mattel začíná recyklovat hračky, stačí mu poslat ty staré a nepoužívané

Americký výrobce hraček Mattel vyzývá děti, aby vracely panenky Barbie, autíčka Matchbox a stavebnice Mega Bloks, se kterými si už nehrají. Společnost je recykluje a udělá z nich nové hračky. Cílem programu PlayBack, o kterém firma informovala tento týden, je používat do roku 2030 ve všech produktech a baleních recyklovaný materiál.

"Program Mattelu PlayBack je velkým krokem," myslí si Jim Silver, který řídí společnost TTPM, jež analyzuje trh s hračkami. "Klienti jsou čím dál obezřetnější ohledně budoucnosti a stále více se přiklánějí k ekologii," dodal.

Společnost své zákazníky vyzývá, aby své staré hračky poslaly do Mattelu, kde se roztřídí, rozdělí se na jednotlivé typy materiálů, zpracují a recyklují, popřípadě se využijí energeticky.

V dubnu Mattel představil Teslu Roadster, první uhlíkově neutrální autíčko od Matchboxu, vyrobené z 99 procent z recyklovaných materiálů - zinku, nerezové oceli a plastu.

"Vzhledem k tomu, že program recyklace odstartoval Mattel, jedna z velkých společností tohoto odvětví, mám za to, že ostatní se brzy přidají," uzavřel Silver .

Zdroj: ČTK

Už vím, kam s ním!
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí