zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Konference Bold Future ukazuje největší příležitosti pro české stavebnictví v tomto desetiletí. Představí i katalog praktických opatření

25.05.2021
Ekologické stavění, bydlení
Konference Bold Future ukazuje největší příležitosti pro české stavebnictví v tomto desetiletí. Představí i katalog praktických opatření

Stavět udržitelně a vytvářet kvalitní životní prostředí pro současné i budoucí obyvatele měst je trend, který v cyklu online konferencí Bold Future předkládá expertní skupina Frank Bold společně s desítkami odborníků z oblasti architektury, správy měst a energetiky. Aktuálně zve na dva webináře určené pro samosprávy a developery, na kterých bude 27. května a 3. června také poprvé uvedena volně dostupná publikace představující trendy v oblasti udržitelnosti včetně praktického katalogu s opatřeními pro stavebnictví.

První akci, která se koná 27. května od 10:00, by si neměli nechat ujít zástupci samospráv. Inspirovat se mohou prezentacemi odborníků na obnovitelnou energetiku, šetrné budovy nebo chytré nástroje v plánování měst a vystoupeními zástupců samospráv, jako je Jihlava, Brno nebo Moravskoslezský kraj, kteří se podělí o příklady dobré praxe a představí nové projekty.

Druhý webinář zaměřený na udržitelné stavitelství z pohledu developmentu se odehraje o týden později, 3. června. Experti se na něm budou věnovat spolupráci měst a developerů, obnovitelné energetice ve stavebních projektech a inspirativním příkladům z praxe z oblasti modrozelené infrastruktury.

Blížící se transformaci ekonomiky směrem k udržitelnosti a příležitosti, které se v této souvislosti otevírají, popíše na obou akcích i Pavel Franc, ředitel expertní skupiny Frank Bold, který také představí publikaci Bold Future s katalogem praktických opatření.

"V České republice se staví málo bytů, rozhodování je zdlouhavé a střety zájmů v území velice vyhrocené. Udržitelné a zelené stavitelství může přinést pozitivní zvrat a řešení. Evropská legislativa, ale i investice, nás právě tímto směrem nutí jít. Využijme této příležitosti a proměňme ji v cestu vpřed. Právě proto jsme naši osvětovou kampaň nazvali Bold Future. Nenadávejme na Evropskou unii, špatnou vládu či neschopné úředníky, ale využijme všech možností k transformaci směrem k udržitelnosti. Pro stavební sektor a municipality jsme právě proto připravili publikaci vysvětlující aktuální trendy i příležitosti a také katalog opatření, z nichž mohou v praxi vybírat," uvedl Pavel Franc, ředitel expertní skupiny Frank Bold.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí