zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologický povrch koupelnových skříněk voní po alpské louce

31.05.2021
Ekostyl
Ekologické stavění, bydlení
Ekologický povrch koupelnových skříněk voní po alpské louce

V zahradách rodinných domů jsou nádrže na dešťovou vodu, dodavatelé zelené elektrické energie se hrdě hlásí a koše na recyklaci plastu, papíru a skla najdete už téměř v každé domácnosti. Lze se ale o stav planety postarat i v koupelně? Kromě ekologické kosmetiky a čisticích prostředků už je možnost i ekologických koupelnových skříněk.

Řada ORGANIC od české firmy s koupelnovým nábytkem Dřevojas

Řada ORGANIC byla představena poprvé v roce 2019 na pražském Designbloku, toho roku zasvěcenému tématu budoucnosti.

Koupelnové skříňky, přesněji řečeno dekor jejich korpusu a čela, je vyroben pouze z přírodních materiálů. Cesta vzniku tohoto dekoru je od začátku až do konce provázaná s přírodou. Při sběru trav a květů na tyrolských loukách se dbá na šetrný postup a ten se propisuje i na následné úpravě. Lisování probíhá pouze 100% zelenou energií a jako pojivo se využívá bio pryskyřice, která je zcela rozložitelná v přírodě. A díky laku dokáže přírodní povrch skříněk odolávat přirozené vlhkosti v koupelně. O celou výrobu se stará rakouská firma Organoid.

Přivoňte a dotkněte se

Každé ráno a večer vás koupelnové sestavy MODULE s dekorem Organic přenesou na pár chvil na letní louku. Nová skříňka totiž s sebou přinese vůni čerstvě natrhaných lučních květů a posečené louky. Vrstva laku je navíc natolik tenká, že při doteku snadno rozeznáte strukturu i jednotlivá stébla.

Pro všechny koupelnové skříňky MODULE s dekorem Organic se pro nejvíce namáhanou část skříňky používá hladká bílá deska. Nechá vyniknout neotřelý přírodní vzhled a zároveň je praktická.

Firma Dřevojas ze Svitav si na praktičnosti zakládá stejně tak, jako na dlouhodobé snaze o udržitelnost a odpovědný přístup k planetě Zemi. Více než 70 let praxe v oboru napovídá, že v Dřevojasu je hlavní kvalita výrobků i komponentů, se kterými pracují. Výjimkou není doživotní záruka na kování značky Hettich nebo prodloužená 5letá záruka na na nábytek i umyvadla Dřevojas.

Chcete se z městského bytu přesunout na pár chvil na louku do tichých Alp?

Zdroj: Dřevojas.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí