zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Červnová Priorita je o podpoře fotovoltaiky, odpovědných zakázkách a dobrých projektech

09.06.2021
Solární energie
Červnová Priorita je o podpoře fotovoltaiky, odpovědných zakázkách a dobrých projektech

Modernizační fond rozjíždí svá kola naplno, po teplárnách přichází na řadu fotovoltaika. Ambiciózní přechod z uhelné energetiky na obnovitelné zdroje podpoří desítky miliard korun, v připravených výzvách se myslí především na podporu energie ze slunce.

Potravinové banky zachraňují kvalitní potraviny, které by jinak skončily v odpadu. Díky bankám a přidruženým neziskovým organizacím se jídlo dostává k lidem, kteří jsou v sociální nouzi. Potravinové banky nyní uspěly se žádostmi o dotace, díky kterým rozšíří či postaví sklady. Výsledkem je méně potravin na skládce a více najedených rodin.

Podíváme se také do dvou měst, kde úkol zněl jasně - zvelebit park, aby do něj místní rádi chodili a trávili tam čas. V Humpolci i Tišnově se to povedlo, a to díky podpoře z Operačního programu Životní prostředí.

Rádi bychom vám také představili nový seriál, který se blíže podívá na odpovědné zadávání veřejných zakázek. Začínáme prvním dílem, ve kterém zazní obecnější informace a vymezení pojmů, další budou následovat.

V reportáži se podíváme na jih Čech, kde zachraňují žáby a další obojživelníky, kteří by jinak skončili pod koly aut. V zahraniční rubrice vás vezmeme do světa haute couture, podíváme se i na ukládání oxidu uhličitého do země.

PRIORITA 6/2021

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí