zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zdravá planeta - zdraví lidé. Schwarzenegger se kvůli klimatu opět vrací do Vídně

08.06.2021
Klimatické změny
Urbánní ekologie
Zdravá planeta - zdraví lidé. Schwarzenegger se kvůli klimatu opět vrací do Vídně

Už popáté ve Vídni proběhne klimatická konference Austrian World Summit, kterou první červencový den pořádá Arnold Schwarzenegger a jeho organizace. Na minulých ročnících promlouvali světoznámé osobnosti jako německá kancléřka či primatoložka Jane Goodall.

Klimatická konference bývalého hollywoodského herce a kalifornského guvernéra s rakouskými kořeny se od roku 2017 stala již tradiční zastávkou mezinárodního hnutí na ochranu klimatu. Motto letošního ročníku zní Healthy Planet - Heathy People a mezi hlavní témata se zařadí návrat USA k Pařížské dohodě na omezení skleníkových plynů či Zelená dohoda pro Evropu, známá jako European Green Deal. Vídeňský klimatický summit opět zaštítili svým jménem i rakouský prezident Alexander van der Bellen a kancléř Sebastian Kurz. Podle van der Bellena má akce přinést konkrétní projekty a řešení a otevřít nové perspektivy pro zdravější a udržitelnější svět.

Mezi řečníky loňské konference patřili vedle rakouského prezidenta a kancléře i německá kancléřka Angela Merkel, britský princ Charles, primatoložka Jane Goodall, generální tajemník OSN António Gutierres či první místopředseda Evropské komise Frans Timmermans. Letošní seznam vystupujících zatím s výjimkou německého lyžařského mistra světa Felixe Neureuthera nebyl zveřejněn, organizátoři však opět hovoří o politicích, vědcích a dalších angažovaných sportovcích či umělcích. Summit se bude konat 1. července 2021 ve Španělské dvorní jízdárně ve vídeňském dvorním paláci Hofburg.

Foto: (C) The Schwarzenegger Climate Initiative

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí