zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Medvěd na Slovensku zabil člověka, stalo se to poprvé za posledních 100 let

19.06.2021
Příroda
Šlendryján
Medvěd na Slovensku zabil člověka, stalo se to poprvé za posledních 100 let

Na Slovensku zabil medvěd sedmapadesátiletého muže u obce Liptovská Lúžna v okrese Ružomberok v Žilinském kraji. Dnes to potvrdila pitva. Podle serveru Sme.sk jde o první případ zabití medvědem na Slovensku za posledních sto let.

Mrtvého muže nalezl v pondělí jeden z místních obyvatel. Mrtvý měl na hlavě, krku a boku poranění, která byla způsobena pokousáním. Na místě byly čerstvé stopy medvěda. Že muž skutečně zemřel po útoku medvěda, potvrdili odborníci z Ústavu soudního lékařství a medicínských expertiz Jesseniovy lékařské fakulty Univerzity Komenského.

"Předběžná zpráva z pitvy konstatuje, že nebohý muž zemřel na následky poranění, která odpovídají zraněním způsobeným útokem medvěda," sdělila policejní mluvčí Gabriela Kremeňová.

Lesníci upozorňují na stupňující se nebezpečí s tím, jak populace medvědů narůstá, uvedl server MY Liptov. Před přibližně měsícem napadl medvěd obyvatele Šútova, který se vydal k Šútovskému vodopádu opravovat zábradlí nad potokem na frekventované turistické cestě. Šelma ho kousla a způsobila mu hlubokou tržnou ránu na noze. V tomto období se navíc medvědi rozmnožují. Samci si hledají partnerku k páření a mohou být agresivní.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí