zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na co si dát pozor při výběru dětského koberce?

19.06.2021
Zdraví
Na co si dát pozor při výběru dětského koberce?

Už vám vaše robátko roste z dětské postýlky, kterou má u vás v ložnici? Pak je nejvyšší čas ho přestěhovat do vlastního dětského pokoje. Možná i před vámi stojí úkol, a to vhodně prostor pro svého potomka zařídit. Je dobrou volbou koupit také koberec?

Zařizujeme pokoj pro děti

Dětský pokoj se obvykle zařizuje s ohledem na potřeby dětí. Nábytek by měl být bezpečný, aby se o něho děti nemohly zranit. To samé platí i pro nejrůznější bytové doplňky. Před výběrem podlahové krytiny se možná pozastavíte. Je nutný i koberec? Nebude dětem stačit hrát si na plovoucí podlaze, která tak dobře vypadá? Přiznejme si však, že s kobercem bude tato místnost přece jen o něco příjemnější.

Jaké výhody nabízí dětský koberec?

Kromě toho, že se po nich příjemně chodí, nabízejí dětské koberce především izolaci od chladu i hluku. A to je pro prostředí pokoje, v němž si děti hrají, velmi důležité. Ke hrám velmi často využívají podlahu, kde staví autodráhu, hrají si s kostkami nebo společenské hry se sourozenci. I když plovoucí podlaha je sama od sebe velmi hezká na pohled, je ve skutečnosti dost tvrdá. Z tohoto důvodu se koberce jeví jako výborná volba. Klidně můžete dětem koupit nějaký z umělých vláken, který se dobře udržuje v čistotě i tehdy, když se dětem podaří ho potřísnit vodovkami nebo temperami. S běžným čistícím prostředkem a vodou koberec vyčistíte. Pak už jen stačí ho pravidelně zbavovat prachu vysáváním.

Jak praktické jsou běhouny?

Vedle kusových koberců lze do dětského pokoje pořídit i běhouny. Není zapotřebí mít totiž koberec po celé ploše místnosti. Hodně získáte i s běhounem před postelí, na kterém si děti mohou hrát. Jedná se o typ koberce ideálního do chodby, svou dobrou službu ale udělá i v kuchyni nebo jídelně.

Koberec do dětského pokoje určitě patří. Zpříjemní jeho prostředí a nabídne dětem prostor pro hraní.

Zdroj obrázku:
LightField Studios / Shutterstock.com

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí