zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologie a těžká stavební technika? Jak trend akumulátorového napájení proniká i do stavebnictví

22.06.2021
Ekologické stavění, bydlení
Ekologie a těžká stavební technika? Jak trend akumulátorového napájení proniká i do stavebnictví

Tlak na firmy v oblasti společenské a ekologické odpovědnosti způsobuje velký posun technologického světa směrem k častějšímu a efektivnějšímu využití elektrické energie. Ta je populární zejména díky tomu, že elektrická energie patří mezi obnovitelné zdroje, na rozdíl od fosilních paliv, které jsou stále ještě využívány v mnoha oblastech. Pomalu jsou ale nahrazovány využitím akumulátorových baterií, které umožňují provoz na bázi elektrické energie, ale bez nutnosti nepřetržitého napájení.


Elektroauta, elektrokola, elektrokoloběžky nejsou v dnešní době nic neobvyklého a neustále dochází k rozšiřování spektra využití elektrické energie. Hlavní obavou, spojenou s příchodem elektromobility byla sice vyšší udržitelnost, ale na úkor nízké výdrže baterií a nedostatečného výkonu. Tuto obavu zahnala nejen Tesla s příchodem prvních vysoce výkonných elektroaut, ale i mnohé další automobilky, které ukazují, že vývoj v tomto směru je dál, než kdy dříve a neustále se posouvá kupředu. Jaké jsou tedy hlavní výhody tohoto řešení? Šetrnost k přírodě, méně hluku, žádné kabely. Zásuvku budete potřebovat jen na nabití baterie.


Trend akumulátorového napájení se promítl i ve strojích každodenní potřeby jako jsou holící strojky, vysavače nebo třeba populární akumulátorové zahradní sekačky. Ve verzi s akumulátorem již také bez problému seženete veškeré zahradní nářadí od pily či vrtačky, až po vibrační brusku. Není tedy překvapením, že jednou z dalších oblastí, kde se trend akumulátorového napájení objevil, je stavebnictví a těžká stavební technika. Mezi ty patří i vysokozdvižné pracovní plošiny, které mezi sortimentem akumulátorových strojů překvapí zejména svými rozměry. Pokud by někoho zajímaly pracovní plošiny pronájem, doporučujeme se zaměřit zejména na výběr akumulátorových alternativ.


I když v nabídce půjčovny plošin najdeme i plošiny s klasickým naftovým pohonem, nabídka nůžkových akumulátorových plošin je srovnatelná, ne-li bohatší. Nabízí tak kromě ekologičtějšího pohonu rozmanitost i v oblasti dalších parametrů, jako je výška zdvihu či nosnost nákladu. Zajímavé jsou také hybridní varianty napájení, jejichž hlavní výhodou je především dostupnost obou variant zdrojů napájení pro pohodlí uživatele a rezerva v případě výpadku jednoho či druhého zdroje. Spolehlivost strojů je však vysoká, tudíž pokud lze, doporučujeme se zaměřit na akumulátorové stroje. Půjčovna plošin nabízí mimo jiné i akumulátorové vysokozdvižné vozíky, které jsou ekologičtější alternativou pro každou firmu, která k provozu potřebuje sklad. Akumulátorové těžké stroje a stavební technika z půjčovny plošin tak mohou být snadnou cestou pro firmy, jak naplnit své potřeby a přitom ukázat, že jim záleží na životním prostředí.

Zdroj: PR článek


Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí