zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Množství tříděného odpadu v Brně enormně roste, město posílí jeho svoz

02.07.2021
Odpady
Urbánní ekologie
Množství tříděného odpadu v Brně enormně roste, město posílí jeho svoz

Brňané stále více třídí odpad, město kvůli tomu bude častěji vyvážet barevné kontejnery. Množství vytříděného plastového odpadu je oproti situaci před deseti lety čtyřnásobné. Množství papíru se za tutéž dobu zdvojnásobilo, oznámili dnes novinářům zástupci vedení města a společnosti SAKO Brno.

Město každý den nechá vysypat v průměru 150 kontejnerů na tříděný odpad, plast typicky třikrát a papír dvakrát týdně. Výjimkou nejsou ani četnější svozy. Aktuálně se na patnácti místech sváží odpad každý den v týdnu. Na mnoha dalších stanovištích se sváží každý všední den.

"V navyšování frekvence vývozů u vybraných stanovišť napříč celým Brnem budeme pokračovat. Například v Husovicích se nyní plast a papír vyváží pětkrát týdně a podobně je tomu v městských částech Královo Pole, Žabovřesky, Bystrc a Komín," uvedl náměstek primátora pro životní prostředí. Postupně přibudou desítky lokalit obsluhovaných sedmkrát týdně.

Podle Filipa Ledera, předsedy představenstva městské společnosti SAKO Brno, je navýšení frekvence svozu nezbytné vzhledem k objemu odpadu. Vybrané lokality musí splňovat dvě podmínky. "Půjde o stanoviště, u nichž bude předpoklad dalšího nárůstu množství odpadu, typicky u nové zástavby či obchodního centra v okolí. Svozový harmonogram u této lokality pak bude v maximální míře navazovat na logiku stávajícího svozového harmonogramu. To proto, aby přínos takto sváženého odpadu zůstal co možná nejefektivnější v poměru vůči naježděným kilometrům a spotřebovaným pohonným hmotám," uzavřel Leder.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí