zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Národní plán obnovy schválen Evropskou komisí

20.07.2021
Klimatické změny
Národní plán obnovy schválen Evropskou komisí

Štěpán Chalupa, předseda Komory obnovitelných zdrojů energie, řekl:

,,Otevření programů financovaných z Národního plánu obnovy důležité pro celý sektor obnovitelných zdrojů a transformaci energetiky, pro domácnosti je zásadní pokračování Nová zelené úsporám, pro podnikatele dotace na malé a střední, zejm. střešní fotovoltaické elektrárny do 1 MW v místě spotřeby, pro veřejné budovy pak pokrytí velkého zájmu o projekty v rámci úspor vč. nových obnovitelných zdrojů. "

,,Kladné stanovisko Komise je pozitivní, ve schválení jsme s nadějí doufali již při posledním jednání rady ministrů, zdržení do září nemusí vadit, důležité je zohlednit doporučení Evropské komise, rychle dokončit dlouho připravované nastavení a rychle spustit, vč. např. předfinancování z národních prostředků, bude-li třeba. Schválení Národního plánu obnovy také snad urychlí přípravu a spuštění nových operačních programů vč. OP TAK, kde bude podnikatelům otevřena cesta k dotacím na všechny obnovitelné zdroje, které na to čekají."

Aleš Hradecký, předseda Cechu akumulace a fotovoltaiky, řekl:

,,Po otevření modernizačního fondu pro volně stojící a velké střešní solární elektrárny je toto další, možná ještě důležitější krok k nastartování opravdového růstu. Otevření podpory pro podnikatele a domácnosti je nejvíce očekávané, v praxi registrujeme velký zájem, který stále sílí."

,,Rychlé spuštění a zjednodušení administrace budou pro co největší množství projektů zásadní, pokud se povedou, oboje vidíme jako zásadní a po celou dobu přípravy prosazuje."

Zdroj: Komora OZE

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí