zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologičtí aktivisté v Curychu zablokovali vchod do bank, policie je odnášela

03.08.2021
Šlendryján
Ekologičtí aktivisté v Curychu zablokovali vchod do bank, policie je odnášela

Asi dvě stovky ekologických aktivistů dnes ráno ve finančním centru Curychu zablokovaly vstup do sídel bank Credit Suisse a UBS. Účastníci protestu chtěli dát najevo svůj nesouhlas s investicemi těchto společností do ropné a plynárenské branže, která poškozuje klima, napsala agentura DPA.

"Zlomte moc bank a koncernů," skandovali protestující, kteří vstup do budov zatarasili jízdními koly i tím, že se před nimi sami usadili. Policisté vybavení megafony je vyzývali k odchodu, a když je demonstranti neposlechli, začali je od bank odnášet.

Kvůli podobnému protestu, který aktivisté v Curychu uspořádali v létě 2019, bylo osm z nich letos na jaře odsouzeno k podmínečným pokutám. Soud sice uznal, že jejich protest byl oprávněný, mohli ho ale podle něho uspořádat tak, aby při tom neporušili zákon.

Agentura Reuters napsala, že minulý týden aktivisté před sídlem vedení Credit Suisse v Curychu předvedli mystifikační scénku, při které se vydávali za představitele této banky a oznámili, že finanční ústav končí s financováním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí