zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jak opravit bojler, vyplatí se vůbec oprava?

03.08.2021
Vytápění, zateplení
Jak opravit bojler, vyplatí se vůbec oprava?

V tomto článku budeme mluvit o opravy bojleru. V hlavním městě Praha bojler si často používají jako ohřívače teplé vody. Je to hodně populární a velice dostupný způsob ohřevu vody. Bohužel bojler jako každé zařízení nebo spotřebič má svoji životnost a občas potřebuji šikovné ruce opraváře, pravidelný servis a údržbu. Oprava bojleru Praha Vám zaručí kvalitní servis a bezkonkurenční ceny.

Co obnáší oprava bojleru?

Oprava bojleru musí být nenáročná nebo se vůbec nevyplatí. Každý instalatér vám řekne že není problém opravit u bojleru

  • pojistný ventil
  • vodovodní trubky
  • elektřinu
  • přívod vody

Ale pokud se vám bojler začal protékat,připravte si na výměnu starého bojleru za nový. Co se může stát s bojlerem,co se může rozbít? Určitě může se stát cokoliv od poruchy relátka do prasknutí celý nádrži.Jsou například takový typický problémy a jako:

  • Porucha topného tělesa bojlerů
  • Porucha elektřiny
  • Porucha relátka
  • Nefunkčnost pojistného ventilu nebo expanzní nádoby


Veškeré tyto problémy a poruchy muže snadno a rychle opravit profesionální instalatér. Instalatér praha 6 je velice populární služba.Snažíme se vždy dorazí v den objednání. Protože víme jaké jsou obnáší problemy absence teplé vody v domácnosti. Zkušený instalatér vždy nejdříve provede zkoumání a diagnostiku vašeho zařízení aby věděl co přesně se musí opravit. Teprve po důkladné diagnostice je možné začít s odstraněním příčiny poruchy. Ke kontrole funkčnosti bojleru potřebujete speciální nástroj a znalosti v oblasti oprav a údržby bojlerů. Každý den naši specialisté opravují a vyměňují od 4 bojlerů denně. Protože oprava bojleru v 90% případů je překvapením, proto pracujeme nepřetržitě. Abychom vám v těchto situacích pomohli rychle a efektivně. V naší nabídce služeb uvidite nejen opravu nebo výměnu bojlerů ale i ostatní instalatérské a topenářské služby


Kolik stojí oprava bojleru?


Opravy bojleru obvykle stojí od 1 500 do 2 500 Kč. Pokud pro vás mistr spočítá opravu bojleru, která přesáhne 3 000 korun, bude výměna kotle výhodnější. Protože nikdy nevíte, jak dlouho vám bude kotel po opravě sloužit. Zároveň cena nového bojleru pohybuje se od 5 000 korun. Záleží na typu a objemu ohřívačů vody. Novější modely jsou obvykle ekonomičtější a ohřívají vodu rychleji než starší protějšky. Samořejmně rozhodnutí o opravě nebo vyměně bojlerů je vždycky na Vás.

Zdroj: PR článek


Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí