zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rusko hodlá subvencovat nákupy elektromobilů domácí výroby

12.08.2021
Ekologická auta
Rusko hodlá subvencovat nákupy elektromobilů domácí výroby

Rusko hodlá v budoucnosti subvencovat nákupy elektromobilů domácí výroby, aby podpořilo poptávku po těchto vozech i jejich produkci. Uvedlo to dnes ruské ministerstvo hospodářství. V Rusku se sice zatím žádné elektromobily nevyrábějí, Moskva má však v tomto směru ambiciózní plány, píše agentura Reuters.

Cílem je dosáhnout do roku 2030 produkce elektromobilů v objemu 220.000 vozů ročně. Podle ruských úřadů již zájem o výrobu elektromobilů v Rusku projevily některé zahraniční automobilky.

Maxim Kolesnikov z ministerstva hospodářství agentuře Reuters sdělil, že plánované subvence mají podpořit cenovou dostupnost elektromobilů, které jsou výrazně dražší než auta se spalovacím motorem. Subvence by podle Kolesnikova měly pokrývat 25 procent kupní ceny elektromobilu, jejich maximální výše by ale měla činit 625.000 rublů (183.000 Kč).

Podle odhadů po ruských silnicích v současnosti jezdí kolem 45 milionů vozů, z toho ale jen 11.000 elektromobilů. Větší využívání elektromobilů by Rusku mohlo mimo jiné pomoci splnit cíle v oblasti snižování emisí, upozornila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí