zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Do konce roku chtějí Svitavy rozdělit domácnostem 1400 sběrných nádob na plasty

09.08.2021
Odpady
Recyklace
Do konce roku chtějí Svitavy rozdělit domácnostem 1400 sběrných nádob na plasty

Do konce roku chce radnice ve Svitavách rozdělit do domácností ve městě 1400 sběrných nádob na plasty. Prvních 300 již získali obyvatelé rodinných domků v několika ulicích a na sídlišti Na Vějíři. Dalších 1100 se bude distribuovat během září a října, uvedla Petra Soukupová z Městského informačního centra.

Po dohodě s odpadovou firmou LIKO chce radnice rozdělit město na dvě části, v každé se budou sběrné nádoby vydávat tři dny v září a v říjnu. "Výdej bude vždy od 14:00 do 17:30 v areálu společnosti LIKO v ulici Tolstého. Nádoby bude možné vyzvednout ještě 11. a 25.listopadu," uvedla Soukupová. Vzít si popelnici budou moci ve všech termínech i zájemci z jiných lokalit, a to bez předchozího objednání.

Domácnostem, které již popelnice na plasty mají, je odpadová firma začala vyvážet. Svoz je zatím jednou za čtyři týdny.

Na rozšíření možnosti separace plastů Svitavy získaly dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Náklady na nové popelnice dosáhly téměř 1,5 milionu korun, město ze svého rozpočtu zaplatilo asi 300.000 korun.

Radnice si od nových nádob slibuje, že se uleví přeplněným společným kontejnerům na plasty, zvláště u bytových domů. Ty zůstanou na svých místech i po pořízení popelnic. Zároveň by město mělo mít k dispozici také evidenci, jak se ve kterém domě daří třídit odpad.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí