zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

EU dá ČR dalších 85 milionů eur

20.11.2003
Obecné
EU dá ČR dalších 85 milionů eur

Evropská unie podpoří dalších pět českých projektů z oblasti ekologie částkou 85 milionů eur (asi 2,72 miliardy korun), které vydá z fondu ISPA. O rozhodnutí řídícího výboru ISPA informovalo ministerstvo životního prostředí. Projekty, které hodlá Evropská unie podpořit, mají celkový rozpočet 128,25 milionu eur, tedy více než čtyři miliardy korun.
Projekt nakládání s odpady v Brně, který si vyžádá celkem 70,41 milionu eur, podpoří Evropská unie 48 miliony eur. Na rekonstrukci kanalizace Znojma EU přispěje 69 procenty z potřebných 23,35 milionu eur a na financování komplexního monitoringu a hodnocení stavu hydrosféry Českým hydrometeorologickým ústavem za 18,25 milionu eur se bude podílet třemi čtvrtinami.
EU přispěje také na zajištění evropských standardů ve vodárenské soustavě jižních Čech. Celkový rozpočet projektu počítá s více než osmi miliony eur a fond ISPA na něj přispěje dvěmi třetinami. Na rekonstrukci stokové sítě Žďár nad Sázavou za 8,14 milionu eur EU poskytne 5,29 milionu eur.
Podle náměstka ministra životního prostředí Tomáše Novotného dosáhla Česká republika výrazného úspěchu, protože se podařilo schválit všechny předložené projekty.
Z fondu ISPA, který přispívá na životní prostředí a dopravu, získala Česká republika za celou dobu trvání celkem 306 milionů eur, tedy asi 9,8 miliardy korun.

Zdroj: Newsletter Odpady

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí