zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dvě občanská sdružení budou protestovat proti skládce

25.11.2003
Odpady
Dvě občanská sdružení budou protestovat proti skládce

Volfartice - Na protest proti výstavbě skládky ve Volfarticích pořádají občanská sdružení Ekokrajina Natura a Hnutí Duha Česká Lípa happening. Uskuteční se v úterý 25. listopadu 2003 od 10 hodin v Novém Oldřichově - Mistrovicích. Akce nese název \"Nechceme skládku v chráněné krajinné oblasti České středohoří\".
Podle pořadatelů přislíbila svou účast starostka Nového Oldřichova, oldřichovští zastupitelé a ekologický právník JUDr. Petr Kužvart.
\"Na akci zveme rovněž školy z blízkého okolí, pro které je připravený pestrý program,\"
uvádí Pavlína Lomičová z Hnutí Duha Česká Lípa. Pořadatelé připravují soutěže a hry s ekologickou tématikou, přednášku na téma třídění a recyklace odpadů pro děti i dospělé. Na odlehčení předvede své umění v práskání bičem mistr světa Pavel Votápek a mistr Evropy v ovládání lasa Aleš Kozák. Program zakončí diskuze se širokou veřejností. Skládka tuhého komunálního odpadu má vyrůst v místě někdejšího lomu ve Volfarticích. Občané N. Oldřichova se obávají, že výstavbou skládky dojde k znehodnocení jejich krajiny a v důsledku toho i pozemků. Skládka se N. Oldřichova skutečně dotýká, protože je vzdálena zhruba devět set metrů od bytové zástavby. Jsou tu jak rodinné domky, v nichž bydlí občané přihlášení v Novém Oldřichově k trvalému pobytu, tak rekreační objekty.

Zdroj: Českolipský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí