zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Arnika bude v Uherském Hradišti vystavovat o Natuře 2000

25.11.2003
Obecné
Arnika bude v Uherském Hradišti vystavovat o Natuře 2000

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Co je soustava chráněných území evropského významu Natura 2000? Jakým způsobem ovlivní život lidí v chráněných oblastech? Omezí či podpoří rozvoj v regionech? Odpovědi na tyto otázky budou moci nalézt účastníci festivalu ekologických filmů „Týká se to také tebe“, který se uskuteční ve dnech 25. – 30. listopadu v Uherském Hradišti. Ostravská pobočka sdružení Arnika zde bude po celou dobu konání akce prezentovat svoji výstavu „Soustava Natura 2000“.

„Výstava na 7 panelech prezentuje jak samotnou soustavu Natura 2000, tak zejména některé lokality, které budou s velkou pravděpodobností v rámci ČR do Soustavy Natura 2000 začleněny. Kromě toho se návštěvníci mohou seznámit s některými živočišnými druhy, které se na těchto místech vyskytují,“ říká Ing. Jan Hartl, CSc. ze sdružení Arnika Ostrava.

„Informace kolem Natury 2000 začínají nabývat na stále větší naléhavosti. Česká republika totiž musí sladit svoji legislativu s Evropskou unií, jinak nás čekají velké sankce ze strany Bruselu. A Natura 2000 je v tomto ohledu jedním z velmi důležitých bodů,“ vysvětluje vedoucí programu Arniky Ochrana přírody Ing. Vlastimil Karlík.¨

Kromě Natury 2000 se lidé budou moci seznámit také s činností Arniky a budou pro ně připraveny propagační materiály.

Více informací: Vlastimil Karlík – 0737/551 108, e-mail: vlastimil.karlik@arnika.org arnika.org

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí