zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

28.11.2003
Obecné
Krátce - různé

Ke shromáždění 25 miliónů dolarů, jako minimální částky potřebné k záchraně velkých opic, vyzvaly Organizace UNESCO a Program OSN pro  životní   prostředí  . Podle OSN by mohli šimpanzi, orangutani a gorily do 50 let vyhynout.

STÁT ASI ZVÝŠÍ OCHRANU ZVÍŘAT, MÁ TO ZARUČIT NOVELA ZÁKONA
Lepší podmínky přepravy hospodářských zvířat, výslovný zákaz pokusů na zvířatech kvůli vývoji kosmetiky, ale i určité omezení cirkusové drezury a pojízdných zvěřinců. To vše přináší novela zákona na ochranu zvířat proti týrání, kterou hlasy 145 ze 184 přítomných schválila sněmovna. Předlohu nyní posoudí Senát a prezident. Kvůli zákonu ráno ke sněmovně přišlo několik aktivistů ze sdružení Ochrana zvířat.

Praha/Klatovy - Do výběrového řízení na ředitele Národního parku Šumava se přihlásilo 13 uchazečů, z toho dva ze zahraničí.
\"Jde o emigranty, kteří se chtějí vrátit do Čech, jeden je z Rakouska, druhý z Austrálie,\" řekl novinářům náměstek ministra životního prostředí Ladislav Miko. Tito dva kandidáti podle něj nejsou žádnými dobrodruhy, oba pracují v národních parcích a o situaci na Šumavě mají přehled. Do výběrového řízení se podle očekávání nepřihlásil dosavadní ředitel národního parku Ivan Žlábek, kterého kritizují ekologická sdružení.

PRAHA - Ministerstvo životního prostředí se nesmířilo s odmítnutím novely zákona, která by v ČR umožňovala vznik celoevropské sítě chráněných území Natura. Zákon chce ještě jednou poslancům předložit ke schválení, a to v dohledné době. Novelu zákona poslanci odmítli rozdílem jednoho hlasu před třemi týdny, proti byla hlavně ODS. Pokud poslanci Naturu neschválí, čekají Česko tvrdé sankce od EU.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí