zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

S novými supermarkety roste množství odpadu v Mělníku

03.12.2003
Odpady
S novými supermarkety roste množství odpadu v Mělníku
Po otevření dvou nových supermaketů v Mělníku zaznamenala radnice, že objem odpadu ve městě vzrostl za měsíc o osm tun. \"Množství odpadu, který musíme odvézt, se po otevření Kauflandu zvýšilo až o 25 procent,\" řekl vedoucí odboru životního prostředí Ctirad Mikeš. U druhého supermarketu Lidl byl podle něj nárůst nižší, zhruba o čtyři procenta.
S přibývajícím odpadem se objevil i problém s jeho ukládáním. V Mělníku nyní fungují čtyři lokální sběrné dvory: v ulicích Bezručova, Karoliny Světlé, Na Chloumku a ve Vehlovicích. Lidé však podle Mikeše stále víc neukládají velkoobjemový odpad do sběrných dvorů, ale ke kontejnerům u domů. \"Náklady spojené s odvezením tohoto odpadu a s vyčištěním kontejnerového stání dosáhnou v letošním roce 260.000 korun,\" uvedl Mikeš.
Radnici zbývá jediné řešení, a to zastřešit a uzavřít každé kontejnerové stání. Podobný postup se osvědčil u bytových družstev, která mají kontejnery nepřístupné. \"Je tam naprostý pořádek,\" podotkl Mikeš.
Podle něj se Mělník objemem odpadu pomalu přibližuje západním městům. \"My produkujeme zhruba 38 tun za měsíc, zatímco stejně velké švýcarské město o dvě tuny více,\" vysvětlil.
 
Zdroj: Newsletter Odpady
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí