zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na sanaci areálu bývalé Tesly dohlédne firma E-G-O-O

03.12.2003
Geologie
Na sanaci areálu bývalé Tesly dohlédne firma E-G-O-O
Krajští radní vybrali firmu E-G-O-O z Břehů u Přelouče, která dohlédne na sanační práce v areálu bývalého státního podniku Tesla v Kyjevské ulici v Pardubicích. Ze tří subjektů předložila podle náměstka hejtmana Michala Rabase nejvýhodnější nabídku. Firma dostane 780 tisíc korun za kontrolu, zda je stará ekologická zátěž opravdu odstraněna, řekl Rabas.
Dvouapůlhektarovou lokalitu v těsném sousedství nemocnice zbaví chemického znečištění po elektrotechnické výrobě chrudimská firma Vodní zdroje Ekomonitor. Sanační práce v zaniklém závodě přijdou na zhruba 17 milionů korun. Kraj již letos uvolnil 500.000 korun, v příštím roce je podle Rabase připraven sanaci dokončit.
Investice do následné přestavby budou podle něj stát stovky milionů korun. První organizace by zde podle představ kraje mohly fungovat koncem roku 2007 či v roce 2008. Již nyní areál částečně využívá nemocnice, v budoucnu zde bude sídlit například i krajská hygienická stanice, ale i některé sociální služby a školství. Privátní investoři by měli pro tyto organizace zajišťovat služby například v oblasti archivnictví, skladového hospodářství, spisových služeb a podobně.
Pardubický kraj se stal vlastníkem areálu v Kyjevské ulici na základě darovací smlouvy s firmou Foxconn CZ. Závazek očistit jej od ekologické zátěže je součástí darovací smlouvy.
 
Zdroj: Newsletter Odpady
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí