zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rusko neratifikuje Kjótský protokol, tvrdí přední ekonom

04.12.2003
Ovzduší
Rusko neratifikuje Kjótský protokol, tvrdí přední ekonom

Rusko neratifikuje Kjótský protokol, jehož cílem je omezit  emise  skleníkových  plynů  . Současné znění úmluvy totiž podle vysokého ruského představitele citovaného agenturou Reuters ohrožuje ekonomický růst země. \"Kjótský protokol významně omezuje hospodářský růst Ruska. V současné podobě jej samozřejmě nemůžeme ratifikovat,\" řekl přední ekonom Kremlu Andrej Illarionov po skončení setkání ruského prezidenta Vladimira Putina s evropskými obchodníky.
Aby Kjótský protokol vstoupil v platnost, musí jej Rusko ratifikovat. Protokol byl přijat v prosinci 1997 na summitu OSN o změnách klimatu v japonském Kjótu. Přítomni tehdy byli delegáti ze 159 zemí. Protokol určuje průmyslovým zemím, o kolik musí do období let 2008 - 2012 snížit své  emise  takzvaných skleníkových  plynů  .
Rusko jako jeden z největších  znečišťovatelů  dříve přislíbilo, že protokol schválí. Putin ale na říjnové konferenci o klimatu v Moskvě překvapivě prohlásil, že Rusko musí ještě přezkoumat, jaký dopad bude protokol mít na ekonomiku.

ZDROJ: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí