zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Linka bude zpracovávat bioodpad ze západu Středočeského kraje

04.12.2003
Odpady
Linka bude zpracovávat bioodpad ze západu Středočeského kraje

Rynholec - Zastupitelsvo v Rynholci podpořilo výstavbu ekologické linky na zpracování biologického odpadu (RD informoval). Obec se tak stala investorem této linky, jež zajistí zpracování tohoto druhu odpadu pro významnou část západu Středočeského kraje.

\"Stavba haly a jejího vybavení vyjde zruba na pětadvacet milionů korun,\"

informoval starosta Rynholce Jaromír Dyntar. Obec na stavbu linky získala dvacetimilionovou dotaci od Státního fondu životního prostředí, pět milionů uvolní ze svého vlastního rozpočtu. Ještě jeden milion korun doinvestuje krajský úřad, z této částky se zaplatí drtič a štěpkovač dovezený z Itálie.

\"Linky podobného druhu už v republice existují, tato je ale výjimečná tím, že na vysušování biomasy bude použito plynu vznikajícího na skládce komunálních odpadů, a to téměř beze zbytku, zatímco jinde se až sedmdesát procent energie vzniklé zpracováním plynu ztrácí,\"

vysvětlil Vilém Žák, vedoucí skládky Ekologie, v jejímž areálu linka na biomasu vyroste.Řídící jednotka v provizorním provozu již vykazuje značně příznivé ukazatele sledovaných hodnot.

Zdroj: Rakovnický deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí