zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Školy, polikliniky, parky, cyklostezky a tramvaje obětí megalomanského plánu brněnské radnice

08.12.2003
Obecné
Školy, polikliniky, parky, cyklostezky a tramvaje obětí megalomanského plánu brněnské radnice

Starostky městských částí Ivanovice a Nový Lískovec, Strana zelených a Hnutí DUHA se postaví do čela odporu brněnských občanů proti návrhu  brněnských  radních škrtnout v městském rozpočtu na rok 2004 desítky veřejně prospěšných staveb, jako jsou rekonstrukce poliklinik, škol, parků, kulturních památek či budování nových tramvajových tratí, cyklostezek, oprav komunikací a osvětlení nebo kanalizačních sběračů v městských částech. Navržené škrty mají umožnit nasypat 3 miliardy korun do dlouhodobého financování riskantního projektu odsunu brněnského hlavního nádraží.

Občané mají ze zákona právo se k navrženému rozpočtu vyjádřit v rozpravě při zasedání zastupitelstva. Starostky Ivanovic a Nového Lískovce, členové městského zastupitelstva za zelené a Hnutí DUHA proto vyzývají občany města Brna, aby v úterý 9. prosince v 8.00 ráno přišli na zasedání zastupitelstva využít svého zákonného práva a sdělili zastupitelům svůj nesouhlas s navrhovanými škrty.

Martin Ander, ředitel Hnutí DUHA a mluvčí oponentů plánu, řekl:

“Megalomanský projekt odsunu hlavního vlakového nádraží z centra Brňanům nepřinese nic než zhoršení dostupnosti železniční dopravy. Je nezodpovědným ekonomickým dobrodružstvím několika politiků, kteří nejenže dosud nedokázali věrohodně doložit, kolik má celá akce včetně vyvolaných investic stát, ale na ni ani nezajistili jiné prostředky, než ty z městské pokladny. Mají-li se kvůli tomuto megaprojektu na dlouhou dobu zastavit v celém Brně investice do nových tramvajových tratí, oprav poliklinik, škol, kulturních památek či budování cyklostezek, pak se musí občané ozvat.\"

Kontakt:

Martin Ander, ředitel Hnutí DUHA, tel:  732-565042

Martin Nawrath, Strana zelených, člen Zastupitelstva města Brna, tel: 776-133361

Eva Slavíková, starostka městské části Ivanovice. tel: 602-503557

Jana Drápalová, starostka městské části Nový Lískovec
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí