zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brněnští zastupitelé schválili první peníze na přesun nádraží

11.12.2003
EIA
Brněnští zastupitelé schválili první peníze na přesun nádraží

Přes protesty části opozičních poslanců,  ekologických  organizací i některých starostů městských částí brněnské zastupitelstvo rozhodlo, že utratí první desítky miliónů na přesun hlavního železničního nádraží o osm set metrů dál od středu města.
V rozpočtu na příští rok, který byl včera schválen a který s penězi na nádraží počítá, plánuje Brno za přípravné práce pro přesun nádraží utratit zhruba padesát miliónů. V dalších dvou letech pak přes šest set miliónů korun. Celkem chce město do přesunu vložit tři miliardy, celý projekt přijde městskou, krajskou a státní pokladnu minimálně na devatenáct miliard korun.
Kvůli investicím do přesunu nádraží budou podle protestujících  ekologů  a starostů chybět peníze na veřejně prospěšné stavby. \"Jde o rekonstrukce poliklinik, škol, kulturních památek či budování tramvajových tratí a cyklostezek,\" řekl mluvčí  ekologických  organizací Martin Ander.
\"Nedostaneme peníze na kanalizaci, kterou nám slibují třicet let. Je v katastrofálním stavu,\" řekl starosta městské části Starý Lískovec Petr Hudlík.
Náměstek brněnského primátora Petr Zbytek uvedl, že například investice do kanalizace magistrát odložil proto, že se chystá získat peníze z evropských fondů. \"Do přesunu nádraží půjde asi 300 miliónů korun ročně, což při ročních kapitálových výdajích města, které přesahují tři miliardy korun, není enormní částka,\" dodal Zbytek.

ZDROJ: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí