zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Barák: Odpad z Mostecka třídíme

18.12.2003
Odpady
Barák: Odpad z Mostecka třídíme

Mostecko - Separovaný odpad z Mostecka na skládce nekončí. Přestože v některých případech ho sváží klasický popelářský vůz, sklo, plasty a papír se dále třídí a recyklují. \"Kontrolují nás pracovníci městských úřadů, kraje a pravidelně také České inspekce životního prostředí,\" ujistil Pavel Barák, jednatel společnosti P.B.O.,která se zabývá sběrem tříděných odpadů.
Třídírna odpadů pro celý okres se nachází v areálu litvínovských technických služeb. Na Mostecku je rozmístěno téměř tisíc nádob na papír, sklo a PET lahve. Ve městech se nacházejí dva druhy kontejnerů.\" Plastové jsou opravdu obsluhovány vozidlem na klasický komunální odpad. Před každým výjezdem je však automobil vyčištěn a sype se do něj pouze odpad separovaný,\" objasnil Barák.
Roztříděný papír se následně lisuje do balíků. PET ahve se dokonce rozdělují podle barev a poté též lisují. Střepy firma skladuje ve velkoobjemových ocelových vanách a následně sesypává do transportních kamionů. \"Na všechny tři typy druhotných surovin máme zajištěn mnohaletý odbyt. Z třídírny odchází řádově stovky tun vytříděných komodit,\" dodal ředitel.

Zdroj: Deník Mostecka

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí