zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Plzeňanům se příští rok nezvýší platby za skládkování odpadu

22.12.2003
Odpady
Plzeňanům se příští rok nezvýší platby za skládkování odpadu

Město Plzeň zachová příští rok letošní ceny za deponování komunálního odpadu na skládce v Chotíkově, která patří dobrovolnému svazku obcí Plzeň, Chotíkov a Město Touškov. Jediný návrh na zdražení ze současných 777 na 840 korun za tunu směsného komunálního odpadu byl 18. prosince radou shozen ze stolu.
Sdružení obcí pronajme tuto největší skládku v kraji Plzeňské teplárenské.
Chotíkovská skládka má dvě plné odpadové kazety a dobudovaná třetí s kapacitou na pět let za 25 milionů korun se začne plnit od ledna 2004. Dosud provozovala skládku soukromá firma Depona. Obce pronajímají skládku teplárně proto, že cítí její finanční sílu a ví, že Plzeň má v podniku osmdesátiprocentní podíl.
Teplárna dostala na valné hromadě úkol stát se postupně garantem odpadového hospodářství Plzně. Podnik je významným producentem škváry a popílku, z nichž vyrábí inertní materiál na rekultivace skládek. Skládka by měla letos dosáhnout zisku 38 milionů korun. z toho se zaplatí odměna provozovateli a poplatek obcím. Na deponii má být letos uloženo 85.000 a příští rok 65.000 tun odpadu. Zisk roku 2004 odhaduje současný provozovatel na 29 milionů korun.

Zdroj: Newsletter Odpady

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí