zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nový ředitel Národního parku Šumava

23.12.2003
Příroda
Nový ředitel Národního parku Šumava

Šumavský národní park bude od 1. ledna 2004 řídit Alois Pavlíčko, který ve funkci nahradí dosavadního ředitele Ivana Žlábka. Na základě výběrového řízení [1]  o tom rozhodl ministr životního prostředí Libor Ambrozek. Se svým rozhodnutím dnes také seznámil zástupce Rady národního parku.

„Šumava změnu potřebovala. Nový ředitel pochází z regionu a věřím, že zlepší komunikaci parku s obcemi i odbornou veřejností včetně ekologických organizací. Soustředit by se měl také na novou strategii péče o šumavský národní park, která musí respektovat mezinárodní standardy v ochraně přírody i místní podmínky,“ komentoval výběr ministr životního prostředí Libor Ambrozek.

Ing. Alois Pavlíčko, PhD. (42) vystudoval na Zemědělské fakultě v Českých Budějovicích dva obory – fytotechnický a ochranu a tvorbu životního prostředí. Na téže fakultě absolvoval doktorské studium oboru aplikovaná a krajinná ekologie. V letech 1982-2001 pracoval na referátu životního prostředí okresního úřadu v Prachaticích, od roku 2001 do současnosti byl zmocněncem ministra pro soustavu Natura 2000. Je členem Společnosti pro ochranu motýlů a koordinoval projekt Atlas Rhopalocer 2000. Podílí se na projektu Květena Šumavy.

Poznámky:

[1] Do výběrového řízení na ředitele Národního parku Šumava se přihlásilo 13 uchazečů. Výběrová komise byla složena ze zástupců Ministerstva životního prostředí, obou hejtmanů, šumavských obcí, Rady národního parku a ekologických organizací. Doporučila ministrovi, aby ředitelem parku jmenoval Aloise Pavlíčka. Na druhém místě skončil Pavel Hubený, vedoucí Správy CHKO Šumava.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí