zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Městu se nelíbí rozhodnutí o obalovně

30.12.2003
EIA
Městu se nelíbí rozhodnutí o obalovně

Žatec - Záměr žatecké Prefy, která chce ve svém areálu postavit v příštím roce obalovnu asfaltových směsí, nebude posuzován podle příslušného zákona o vlivu stavby na životní prostředí. Rozhodnutí Krajského úřadu v Ústí nad Labem z minulých dní se ale nelíbí žatecké radnici, která naopak posouzení požaduje. Město zaslalo krajskému úřadu dopis, ve kterém žádá přezkoumání a přehodnocení tohoto závěru.
Záměr vystavět obalovnu se nelíbí obyvatelům domů v okolí Prefy, kteří se obávají zhoršení životního prostředí a nový provoz nechtějí. Součástí městem požadovaného procesu posuzování je veřejné projednávání stavby, kde by právě nespokojení občané mohli vznést své připomínky. Ty by pak byly zahrnuty v konečném rozhodnutí. \"Věříme, že krajský úřad své rozhodnutí přehodnotí. Myslíme si, že pochyby radnice i obyvatel by měl vzít v úvahu,\" řekl Přemysl Hautke, vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Žatci. Radnice prozatím prosadila do případného stavebního povolení požadavek ročního zkušebního provozu obalovny s měřením unikajícího zápachu do okolí.
Podnik zhoršení životního prostředí kvůli obalovně odmítá, navíc přislíbil výstavbu padesátimetrové protihlukové stěny. \"Technologie v nové obalovně budou na takové úrovni, že splní všechny ekologické limity,\" řekl Oldřich Řáha, spolumajitel žatecké Prefy s tím, že ani provoz nákladních automobilů se se zahájením výroby v obalovně nijak dramaticky nezvýší.

Zdroj: Deník Lučan

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí