zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tepelné čerpadlo je v plném provozu

07.01.2004
Obecné
Tepelné čerpadlo je v plném provozu

Vrchlabí - Loňská rekonstrukce zimního stadionu zahrnovala i výstavbu tepelného čerpadla. Zařízení je zkolaudované a ohřívá vodu do vozidla na úpravu ledu. Rolba spotřebuje asi sedm kubíků teplé vody denně. Další přebytečné teplo využívají na vytápění šaten a sprch. Pokud jsou vhodné klimatické podmínky, zbývá energie i na temperování haly stadionu.
Původní záměr radnice opravit pouze chlazení ledové plochy rozšířili zastupitelé i na výstavbu zařízení, které využívá její přebytečné teplo. \"Když jsme rozhodovali o rekonstrukci zimního stadionu, odborník na tyto systémy nám navrhl, abychom v rámci oprav využili plochu kluziště jako výparníku čerpadla,\" vysvětlil starosta Jan Sobotka.
V loňském roce byla rekonstrukce stadionu i čerpadla dokončená a obě stavby byly nejprve na zkoušku dány do předběžného užívání.
\"Protože se jedná o obnovitelný zdroj energie, dostali jsme na něj z ministerstva životního prostředí dotaci ve výši pět a půl miliónu korun. Druhou půlku ceny jsme zajistili úvěrem, úročeným dvěma procenty na dobu deseti let,\" dodal Jan Sobotka.

Zdroj: Krkonošské noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí