zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veřejnost má možnost připomínkovat Státní politiku životního prostředí ČR

09.01.2004
Obecné
Veřejnost má možnost připomínkovat Státní politiku životního prostředí ČR
Centrum pro komunitní práci (CpKP) v současnosti zpracovává posouzení vlivu Státní politiky životního prostředí ČR (dále jen \"SPŽP\") na životní prostředí. Veřejnost má možnost se seznámit se SPŽP a vznášet k ní své připomínky (1). Kromě toho CpKP spolu s MŽP organizuje 3. veřejné projednání k přípravě této politiky a jejímu posouzení, které proběhne dne 20. ledna 2004 v budově Ministerstva životního prostředí (Vršovická 65, Praha 10).
Aktualizace SPŽP je zpracovávána odborem strategií MŽP na základě usnesení vlády ČR č. 38 ze dne 10. ledna 2001 (2). V současné době je také SPŽP posuzována procesem tzv. strategického posuzování vlivů na životní prostředí (dále jen \"SEA\") jehož obsah je dán zákonem č. 244/1992 Sb. (3). SPŽP bude v první čtvrtině tohoto roku předložena ke schválení vládě ČR.
SPŽP a její interaktivní strategické posuzování vlivů na životní prostředí se zaměřuje především na snížení negativních vlivů na životní prostředí a obyvatelstvo v oblasti ochrany přírody a krajiny, udržitelném využívání přírodních zdrojů a nakládání s odpady, ochraně klimatického systému Země a omezování dálkového přenosu znečištění, ale také zvyšování povědomí veřejnosti o otázkách životního prostředí. \"Avšak vysoká pozornost je také věnována resortním otázkám\" jak uvedla Ing. Jana Svobodová, vedoucí týmu posuzovatelů a SEA expert CpKP. Dále uvedla, že \"Posouzení vlivu SPŽP na životní prostředí probíhá v souladu s doporučeními platné metodiky Ministerstva životního prostředí a v souladu s platnou direktivou Evropské unie. Věříme, že pozitivní zkušenosti z tohoto posuzovaní by mohly sloužit jako dobrý příklad pro posuzovaní dalších připravovaných národních plánů, politik, koncepcí a strategií\".
Další informace:
Ing. Jana Svobodová, vedoucí týmu posuzovatelů, Centrum pro komunitní práci (CpKP), mobil: 777 793 731, e-mail: jana.svobodova@cpkp.cz
RNDr. Alena Marková, odbor strategií MŽP, koordinátorka, e-mail: alena_markova@env.cz
Internet:
www.env.cz
www.cpkp.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí