zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Odborníci na mapování se mohou již potřetí zúčastnit soutěže GISOHÁR

14.01.2004
Obecné
Odborníci na mapování se mohou již potřetí zúčastnit soutěže GISOHÁR

Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje 3. ročník soutěže o nejlepší mapovou prezentaci \"GISOHÁR\". Téma letošního ročníku soutěže zní: „Životní prostředí na úrovni evropské, národní, regionální a lokální“.

Vyhlašované soutěžní kategorie:

1. Profesionál - zaměstnanec v oblasti životního prostředí, který má GIS [1] v popisu práce

2. Amatér - nemá GIS v popisu práce

3. Student -  studující v oboru zaměřeném na životní prostředí

Požadavky soutěže:

Mapové výstupy zasílejte nejpozději do 31.3. 2004 Monice Gábrišové na e-mail: monika_gabrisova@env.cz, kde získáte také podrobnější informace a odpovědi na své případné otázky. Grafická část prezentace musí být ve formátu *.jpg nebo *.gif a nesmí přesahovat 2 MB. Doprovodný text popisující účel prezentace by měl být v rozsahu zhruba 300 slov a musí obsahovat informaci o tvůrci, využitých podkladech a typu použité technologie.

Hodnocení:

Hodnocení přihlášených mapových prezentací bude probíhat prostřednictvím internetu. Posuzování se zúčastní nejenom lidé z široké veřejnosti, ale i odborná komise, která bude sestavena z řad předních odborníků v oblasti GIS. Další podrobnosti se dozvíte na internetové stránce http://map.env.cz.

Poznámky:

[1] Geografický informační systém (dále jen GIS) je systém hardwaru, softwaru a dat, určený k efektivní digitalizaci geografických informací, především map.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí