zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kraj podpoří také větrné elektrárny

14.01.2004
Obecné
Kraj podpoří také větrné elektrárny

Česká Lípa - Rezort hospodářského a regionálního rozvoje Libereckého kraje pracuje na programech, které mají například za cíl dlouhodobý rozvoj regionu.
\"Sem patří mimo jiné i naše dlouhodobé úsilí podpořit rozvoj hospodářsky slabších oblastí, jako je zejména Frýdlantský výběžek a bývalý vojenský prostor Ralsko, a to při dodržení principů ochrany životního prostředí,\" uvedl radní Libereckého kraje ing. Luděk Suchomel, pověřený řízením uvedeného rezortu.
Bezesporu smělým a odvážným plánem je jeho energetická koncepce, která se zaměřuje na obnovitelné a alternativní zdroje šetrené k celkovému životnímu prostředí.
\"Do roku 2010 bychom měli v našem regionu získat 930 GWh z nových větrných elektráren, což představuje až 8 procent celkové spotřeby. Zhruba 40 procent energie, to je 20 200 GWh, by mělo pokrývat spalování biomasy. V Libereckém kraji máme zatím kotelny na biomasu v Novém Boru a Jindřichovicích pod Smrkem. Obě zařízení splňují očekávané ekonomické a technické parametry,\" uvedl ing. Luděk Suchomel s tím, že v plánu je možné vybudování větrných elektráren i na okrese Česká Lípa.
Luděk Suchomel také dodává, že úlohou rozvoje kraje je podporovat takové programy, ale také projekty na úsporné hospodaření s energiemi. To znamená zajistit pro případné investory dostatek informací a vytvářet i pomoc při orientaci v možnostech čerpat peníze z nejrůznějších fondů Evropské unie.

Zdroj: Českolipský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí